Fotowoltaika
dla budynków jednorodzinnych
Instalacja fotowoltaiczna - oszczędność i wygoda w jednym!
Zacznij oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną już dziś! Nasza samoobsługowa instalacja fotowoltaiczna to najlepszy sposób na produkcję własnej, czystej i tańszej energii.
Doradztwo i bezpłatna wycena
Fotowoltaika dla -
dla budynków jednorodzinnych
- Oszczędzanie na rachunkach za prąd – pierwszeństwo konsumpcji ma energia słoneczna, a nadwyżka jest sprzedawana do sieci po cenach hurtowych
- Kontrolę produkcji energii – dzięki wbudowanemu modułowi komunikacyjnemu możesz śledzić produkcję na bieżąco
- Magazynowanie nadwyżek energii – niezużyte środki są przechowywane w depozycie i mogą być wykorzystane w przyszłości
- Wsparcie dla środowiska – korzystanie z energii odnawialnej jest przyjazne dla naszej planety.
Jak to działa?
Nasze instalacje są zaprojektowane tak, aby w pierwszej kolejności wykorzystywać energię słoneczną, a dopiero w drugiej kolejności płatną energię z zakładu energetycznego. Dlatego ważne jest, aby wybrać instalację o odpowiedniej mocy, która pokryje Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną. Prąd generowany przez panele fotowoltaiczne jest wykorzystywany do zaspokojenia własnych potrzeb, a nadwyżka energii jest magazynowana w naszym systemie.
Kiedy magazyn jest pełen, energia jest sprzedawana do lokalnej sieci energetycznej po cenach hurtowych i środki z jej sprzedaży są zmagazynowane na Twoim koncie. Te środki pokryją ewentualne koszty dodatkowej energii, a w przypadku, gdy nie zostaną wykorzystane, nadwyżka będzie wypłacana.
A co, jeśli potrzebujesz dodatkowej energii?
Nie martw się! Dodatkowa energia opłacana z depozytu może być pobrana o dowolnej porze w ciągu roku, nawet wtedy, gdy Twój system produkuje mniej energii np. zimą. W pierwszej kolejności wykorzystane zostaną zasoby z magazynu, a dopiero potem będzie pobierana dodatkowa energia z zakładu energetycznego.
Kontrola na bieżąco
Nasze systemy posiadają wbudowany moduł komunikacyjny, zazwyczaj WiFi, dzięki czemu możesz na bieżąco kontrolować ilość wyprodukowanej energii elektrycznej i śledzić swoje oszczędności.